Araç Takip Sistemleri

Araç Takip Nedir?

Araç Takip zamandan tasarrufu sağlar. Araçlarınızı 7/24 sürekli takip ederek iş dışı seyahatleri engeller. İşe başlama ve bitirme zamanlarını raporlar ve iş akışını optimize eder. Sürücülerle, nerede oldukları konusunda yapılan gereksiz telefon görüşmelerini ortadan kaldırır. Böylece iş gücünden önemli oranda tasarruf sağlar.

Araç Takip yakıttan kazandırır. Araçların iş dışı kullanımını engelleyerek; gereksiz yere çalışmaları, gereksiz hızlanmaları, yavaşlamaları, savrulmaları ve hız yapılmasını kontrol eder. Böylece yakıttan büyük ölçüde tasarruf sağlar.

Araç Takip, araç bakım ve ve kullanım maliyetlerini minimuma indirir. Araçların kötü kullanımını ve amaç dışı seyahatler nedeniyle gereksiz yere fazladan sürüş yapılmasını engellenmesinin yanı sıra; özel yazılımlar ile araçların bakım, servis, onarım gibi faaliyetlerini de takip eder. Böylece araçların yıpranma süresini uzatarak bakım ve kullanım maliyetlerinde tasarruf sağlar.

Sistemin Avantajları

Araçlarınızı anlık ve geçmişe dönük harita üzerinde izler, hız ve zaman bilgilerini yazılı olarak görüntüleyebilir. Araçları toplu, tek tek veya gruplar halinde görüntüleyebilir ve Sayısal haritalar üzerinde size özel Noktalar belirleyebilir, Araçların bu noktalara giriş, çıkış, noktada bekleme ve iki nokta arasında aldığı mesafe raporlanabilir.

Araçlara müdahele etmeye gerek kalmadan merkezden uygulamalar aracılığıyla , Duraklama, hareket, hız gibi alarmları programlayarak , SMS veya e-mail yoluyla raporları günlük,haftalık,aylık olarak iletir. Aynı Şekilde Araçlarınızın sigorta, muayene v.b. işlemlerinde dönem sonu hatırlatmalarını bildirir.

Sistemin Farklılıkları

* Sayısal Harita: Infotech tarafından TomTom TeleAtlas’a üretilen, Türkiye’nin sokak cadde bazında en kapsamlı ve en doğru, yılda 4 defa güncellenen haritaları ile çalışma imkânı.

* Araç Takip Sistemi’nin yanında harita üzerinde GIS (Coğrafi Bilgi Sistemleri) tabanlı analizler, demografik verilerle coğrafi bazda detaylı raporlama imkânı

* Oracle EXADATA ile hosting sayesinde; araç takip yazılımı, sayısal harita kullanımı ve geçmişe dönük raporlama hizmetinde 10 kat daha hızlı servis alma imkânı.